Нові Правила Реєстрації майна. 2016рік.
1. Як змінилися правила?

По-перше, скасовується видача свідоцтв про право власності на нерухомість на паперових носіях.

По-друге, державна реєстрація прав на нерухомість тепер відбувається тільки через інтернет.

По-третє, у нотаріусів реєстрація нерухомості проводиться без обмежень (раніше нотаріуси здійснювали реєстрацію тільки при вчиненні нотаріальної дії - посвідчення договорів продажу або дарування нерухомості).

2. Що підлягає обов'язковій реєстрації?

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій реєстрації підлягають:

    квартири;
    житлові будинки;
    земельні ділянки;
    будови і їх окремі частини;
    житлові та нежитлові приміщення.


3. Де реєструвати?

Заявник на свій розсуд може подати заяву нотаріусу або в центр надання адміністративних послуг (або держреєстратору).

4. Як відбувається реєстрація?

У державного реєстратора (в центрі адмінпослуг у великих містах) або у нотаріуса заповнюється заява, яка реєструється в базі даних (через інтернет). До заяви додаються електронні копії необхідних документів. Якщо у вас є можливість сканувати свої документи самостійно і принести їх електронні версії на спеціальних носіях (флешці або компакт-диску), то це значно прискорить процес.

Крім того, необхідно надати реєстратору квитанції про оплату арбітражного збору і про внесення оплати за надання інформації з Державного реєстру прав.

Для реєстрації прав власності на нерухомість необхідно надати наступні документи:

    Паспорт та ідентифікаційний код;


    Документи, що підтверджують права власності на нерухоме майно (договір, предметом якого є нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину тощо).

5. Який документ видається?

Бланк встановленого зразка з печаткою і підписом «Свідоцтво про право власності», що діяв до 1 січня 2016 року, тепер замінений електронним варіантом. Тепер власнику на руки видається «Інформація про реєстрацію права власності на нерухомість» (виписка з реєстру), яка не має підпису і печатки. Вартість виписки:

    в електронному варіанті - 17 грн.
    на паперовому носії - 34 грн.

6. Які терміни реєстрації?

Державна реєстрація прав на нерухомість повинна проводиться в термін від двох годин до п'яти робочих днів. Першим днем ​​вважається день реєстрації заяви в базі даних. Право власності на нерухомість вважається зареєстрованим в день офіційної публікації на веб-порталі Міністерства юстиції України.

7. Кому поскаржитися на реєстраторів?

Через те, що деякі нормативно-правові акти не приведені у відповідність з новим Законом, в схожих ситуаціях нотаріус (або держреєстратор) може приймати різні рішення, в залежності від його суб'єктивної оцінки ситуації.

При реєстрації прав власності на нерухомість, ви маєте право оскаржити їх дію чи бездіяльність. Це можна зробити в Міністерстві юстиції України або його територіальних органах (раніше - тільки в суді).

8. Чи може пропасти інформація про реєстрацію прав власності?

До 1 січня 2013 року органи БТІ видавали Витяги (Витяги) з «Реєстру прав власності на нерухоме майно». Цей реєстр вівся в електронному вигляді. З 1 січня 2013 року по теперішній час ведеться електронний «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно».

Нотаріуси мають право доступу як до старого «Реєстру прав власності на нерухоме майно», так і до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тому відомості про реєстрацію прав власності на нерухомість ні в якому разі не пропадуть.

9. Чи потрібно реєструвати повторно права на нерухомість?

Права, зареєстровані до 1 січня 2013 року, залишаються дійсними. Повторно їх реєструвати в новому «Державний реєстр» не потрібно - реєстрація буде проводитися лише тоді, коли власник вирішить свої права передати іншій особі.

 

10. Зміна реєстраціі з 01.04.2016р.

Реєстрація за одну годину- 6900 грн.

Реєстрація за 5 днів-входить у сумму оплати послуг нотаріуса при підписанні Договора Куплі-Продажу.Обновлен 29 апр 2016. Создан 28 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Информер PR для сайта io.ua Недвижимость 5000 Херсонский ТОП